Act Business Center

Σάββατο 22 Απριλίου 2017

Δύο ακόμη νίκες με 3-0 σετ για τις παγκορασίδες του "Αίαντα" Κιλκίς

Δελτίο τύπου "Αίαντα" Κιλκίς
Δύο αγώνες έδωσε η ομάδα των Παγκορασίδων του Αίαντα, την περίοδο των διακοπών του Πάσχα.  Την Κυριακή 9 Απριλίου στο ΔΑΚ Μελίκης, αντιμετώπισε την τοπική ομάδα του ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ πετυχαίνοντας εύκολη νίκη με 3-0 σετ.
ΤΑ ΣΕΤ: 17-25, 16-25, 9-25
Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ: (Σακαλάκη ) Λαμπριανίδου, Κώστογλου Σοφία, Σεχάι, Κώστογλου Σταυρούλα, Ποπονίδου, Εμμανουηλίδου, Γεωργιάδου, Καναρίδου, Μαρουλάσοβα, Σιδηροπούλου.

Την Πέμπτη 20 Απριλίου, στην έδρα τους, το νέο κλειστό γυμναστήριο Κιλκίς, οι Παγκορασίδες του Αίαντα αντιμετωπίζοντας την 3η ομάδα στο βαθμολογικό πίνακα Α.Σ.Πάνθεον Λιτοχώρου - αγώνας που θα γινόταν κανονικά την ερχόμενη Κυριακή 23/4/17 - πέτυχαν νίκη 3-0 με ένα μέτριο σε επίδοση παιχνίδι αυτή τη φορά . Την ίδια ομάδα κέρδισαν επίσης στον α’ γύρο με 3-2 σετ σε ένα πολύ πιο έντονο παιχνίδι. Αναλυτικότερα:

Στο 1ο σετ μετά την ισοπαλία στο 3, ο Αίας πήρε το «πάνω χέρι» (9-4) (17-11) ως το τελικό 25-16.

Στο 2ο σετ το σκορ άνοιξε το Λιτόχωρο, μέχρι την ισοπαλία στο 9 και το 11, από όπου το πήρε ο Αίας (14-11), (18-13) ως το τελικό 25-17.

Στο 3ο σετ ξεκίνησε ο Αίας (3-0) (6-1) (13-5) φτάνοντας εύκολα σχετικά ως το 18-9, οπότε μπήκαν στο παιχνίδι και οι νεότερες αθλήτριες της ομάδας έτσι ώστε να αποκτήσουν φέτος αγωνιστική εμπειρία. Κάνοντας λοιπόν και τα λάθος και τα σωστά βήματα, κατάφεραν με μεγάλη χαρά να πάρουν το σετ με τελικό σκορ 25-21.

ΤΑ ΣΕΤ: (25-16), (25-17), (25-21)
Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ: (Σακαλάκη) Κώστογλου Σταυρούλα, Ποπονίδου, Σεχάι, Καντίδου, Κώστογλου Σοφία, Λαμπριανίδου, Γεωργιάδου, Εμμανουηλίδου, Βαμβάκα, Δελιτζάκη, Καναρίδου, Σιδηροπούλου.

Επόμενη αγωνιστική: Κυριακή 30 Απριλίου, ΔΑΚ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ με τον ΠΙΕΡΙΚΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ.

Την Παρασκευή 21/4/17 οι Κορασίδες του Αίαντα γιόρτασαν την κατάκτηση της 1ης θέσης στον όμιλό τους σε ταβέρνα και σε κέντρο διασκέδασης στη Θεσσαλονίκη.

Πληροφορίες /εγγραφή στις Ακαδημίες Βόλεϊ του Αίαντα, τηλ: 6972 680 579 κ. Ελένη Μουρατίδου

Α.Σ.Αίας Κιλκίς (Όλα τα τμήματα) τηλ: 23410-76965